Wracają upały, w końcu trochę popada.

Za nami tydzień “urlopu” od upałów. Wyż skandynawski przyniósł ochłodzenie oraz silniejszy wiatr. W tym tygodniu czeka nas kolejna przebudowa pola barycznego nad Europą. Temperatura podskoczy i w końcu pojawi się upragniony i długo wyczekiwany deszcz w całym kraju, ale o tym za chwilkę.

Wyż skandynawski o którym już wspominałem osłabł i przesuwa się teraz nad Rosję. W następnych dniach będzie wędrował na wschód i połączy się z wyżem bałkańskim. Natomiast od zachodu zbliży się płytki niż satelitarny, związany z niżem znad Atlantyku. We wtorek przez nasz kraj z zachodu na wschód będzie wędrował front atmosferyczny związany ze wspomnianym niżem. Przed południem popada na zachód od linii Kraków- Gdańsk, a po południu rozpada się na wschodzie. Przed frontem zrobi się bardzo ciepło, będzie od 28 stopni na Suwalszczyźnie do 31, nawet 32 na Podkarpaciu. Za frontem na krótko się ochłodzi do około 24 stopni.  W środę już bez deszczu, ale też  bez upału. Temperatura utrzyma się na przyjemnym poziomie 25 stopni.

Od czwartku zmiana pogody. Wyż bałkański umocni się, a niż znad Wysp Brytyjskich się pogłębi. To zaowocuje zaciągnięciem nad nasz kraj bardzo ciepłej masy powietrza z południowego zachodu oraz ponownym wzrostom temperatur do nawet 35 stopni. Jednocześnie na skraju wyżu będzie przemieszczał się front atmosferyczny, więc podczas weekendu nad Bałtykiem i części zachodniej będzie pochmurno i deszczowo, tam też około 20 stopni. Natomiast południe i wschód dalej upalne do 35 stopni. W związku z tym możliwe są dość gwałtowne burze, jednak z uwagi na dość odległy termin nie odważę się prognozować miejsca i skali zjawiska. Bliżej weekendu jeśli prognozy się sprawdzą ukaże się artykuł o burzach.

Instagram

  • Instagram Image
  • Instagram Image

Zobacz!

Użytkownicy online

Nikt nie jest online w tej chwili

Jeśli chcesz wspomóc nas w pozyskaniu danych radarowych przelej dowolną kwotę na:
96 1240 4719 1111 0010 5056 1583

Odbiorca: K. Bednarz
Tytuł przelewu: Wspomagam ŁŚ

lub dokonaj płatności paypal:

RSS Prognoza Skywarn Polska

  • Prognoza konwekcyjna na dzień 18.01.2018 i na noc 18/19.01.2018 17 stycznia 2018
    PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI Ważna od 18.01.2018, godz. 07:00 CET do 19.01.2018, godz. 07:00 CET STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowo-zachodniej części kraju głównie z powodu ryzyka wystąpienia silnych porywów wiatru pochodzenia konwekcyjnego SYTUACJA SYNOPTYCZNA: Nad … Czytaj dalej →
    Artur Surowiecki