Ponowne intensywne opady deszczu na południowym wschodzie

W dniu wczorajszym Polska znajdowała się w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, a płytki ośrodek niżowy przemieścił się do centrum naszego kraju. Poza województwami: opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim występowały opady deszczu lub mżawki, natomiast w wymienionych województwach opady były raczej lokalnie i symboliczne.  Na południu polski pojawił się wiatr fenowy a temperatura sięgnęła nawet 18*C.
Dzisiaj  przez Polskę wędruje chłodny front atmosferyczny, niosący aktualnie słabe i umiarkowane opady w pasie centralnym Polski. Do wieczora opady zanotuje większość Polski, jednak nie powinno padać więcej jak kilka godzin. Za frontem napływa nieco chłodniejsza masa powietrza polarno -morskiego.  Przed nim zwłaszcza na południowym wschodzie mamy przejaśnienia a temperatura ma wynieść nawet 17*C, natomiast zachód naszego kraju znajduje się już w chłodniejszej masie powietrza i temperatura przeważnie nie przekroczy tam 11*C.
Zmiany nastąpią wieczorem, gdy do Polski południowo wschodniej wejdzie strefa umiarkowanych i intensywnych opadów deszczu, znad Słowacji. Opady o charakterze ciągłym utrzymają się do jutrzejszego poranka. Najwięcej deszczu spadnie na południu Małopolski i Podkarpacia do 25 -a lokalnie  40 mm. W pozostałej części tych województw opad wyniesie maksymalnie 25 mm. Niewiele mniejsze opady spodziewane są na Lubelszczyźnie , może spaść do 20 mm, w nocy padać będzie też  w centrum i na wschodzie, oraz  na Śląsku.Najcieplej będzie na Podkarpaciu  minimalnie około 6-8*C , jednak w innych częściach kraju spodziewane temperatury na noc to 0 do 5*C.
Już przed południem intensywność opadów zmaleje. Do wieczora jednak możliwy wciąż przelotny deszcz w całej wschodniej Polsce a także miejscami na zachodzie. Ochłodzi się, w całym kraju maksymalnie 8 – 11*C.
W kolejnych dniach również może lokalnie padać, jednak niezbyt mocno, a możliwe że za około tydzień pojawi się incydent zimowy.