Prognoza na wszystkich świętych

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia Wszystkich Świętych. W tym dniu większość z nas wyruszy na groby swoich bliskich. Nadszedł więc czas na to, aby sprawdzić jaka pogoda czeka nas w niedzielę.

poranek mglisty

Od razu zaznaczam, że niezwykle ciężko jest przewidzieć mglę na 2 dni do przodu. Na dzień dzisiejszy największe prawdopodobieństwo mgieł występuje w województwach: Świętokrzyskim, Małopolskim, na Górnym śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, na Warmii i Mazurach, oraz na Podlasiu. W tych trzech pierwszych województwach mgła może być bardzo gęsta do 50m widoczności. Może ona wygenerować niskie chmury typu stratus które wolno przesuwać się będą w kierunku północno-wschodnim wzdłuż Wisły. 

Dzień z postępującym zachmurzeniem

W ciągu dnia od północy w głąb kraju przesuwać się będzie strefa całkowitego zachmurzenia która do wieczora obejmie cały kraj. Pragę zarazem uspokoić, iż deszczu z pewnością się nie spodziewamy. Przez cały dzień pochmurno będzie na północy kraju, na północ od linii Zielona Góra – Toruń – Warszawa.

Temperatura zróżnicowana

Temperatura w dzień Wszystkich Świętych kształtować się będzie następująco. O poranku najzimniej będzie na wschód od linii Wisły. Tam około 0*C co przy gruncie może zaowocować przymrozkami. W tak zwanym najcieplejszym momencie dnia, który wypadnie tuż przed 13 najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem, tam około 16 stopni. Od Szczecina po Rzeszów około 12. Od Gdańska po Lublin 10. Najzimniej na północnym wschodzie 6-8 stopni. Wieczór również ciepły około godziny 22 od 3 do 7 stopni.

Reasumując dzień Wszystkich Świętych zapowiada się naprawdę całkiem nieźle. Na południu i w centrum słonecznie i ciepło. Gorzej będzie na północy, gdzie będzie pochmurno, ale bez deszczu.