Przed nami tydzień typowej Polskiej jesieni.

Po bardzo deszczowym weekendzie na południowym wschodzie, dzisiaj przyszło uspokojenie pogody.  Front który zafalował nad naszym krajem w niedzielę dzisiaj jest już nad Ukrainą. Nasz kraj dostaje się pod wpływ strefy podwyższonego ciśnienia, która przyniesie poprawę pogody na wschodzie naszego kraju.

We wtorek od zachodu zbliży się do nas układ niskiego ciśnienia, który znajdzie się nad zachodnimi Niemcami. Jego obecność nad naszym krajem objawi się przede wszystkim wzrostem zachmurzenia. We wtorek i środę może popadać przy naszej zachodniej granicy. w kolejnych dniach niż będzie się wypełniać i przesuwać na północny wschód w stronę Morza Bałtyckiego. co zaowocuje poprawą pogody również na zachodzie kraju. Temperatura w najbliższych dniach kształtować się będzie na poziomie 23-25 stopni w regionach pogodnych (wschód i południe kraju) 17-19 tam gdzie będzie pochmurno i deszczowo (zachód i wybrzeże). W nocy sytuacja będzie się odwracać. Tam gdzie będzie pogodnie ciepło będzie szybko wypromieniowywać do atmosfery. W rezultacie tuż przed wschodem słońca może być naprawdę zimno od 4, 5 stopni w kotlinach górskich do 6-8 na nizinach. Na zachodzie z uwagi na zachmurzenie znacznie cieplej około 10-12 stopni. Taka sytuacja utrzyma się do środy.
A jaka pogoda szykuje się nam na drugą połowę tygodnia?
Zarówno czwartek jak i piątek zapowiadają się całkiem nieźle. Będzie pogodnie w całym kraju a padać może tylko lokalnie na wschodzie kraju, gdzie zaznaczy się strefa podwyższonej energii chwiejności termodynamicznej. Będzie całkiem ciepło bo w całym kraju powyżej 20 stopni a na południowym wschodzie nawet 26, 27. Weekend natomiast już nie tak piękny. Nad wschodnie dzielnice naszego kraju nasunie się kolejna strefa wilgoci i znowu może mocniej popadać. Zachód dla odmiany w miarę pogodny choć przelotnych opadów nie da się wykluczyć. Zrobi się też chłodniej bo zaledwie od 13 do 20 stopni. 

We środę przywitamy astronomiczną jesień. Dzieje si.e to wówczas kiedy słońce wchodzi w znak wagi a promienie słoneczne padają prostopadle na równik. W naszym kraju obserwujemy zjawisko równonocy czyli zarówno dzień jak i noc będą trwały po 12 godzin. Astronomiczną jesień przywitamy dokładnie w środę o godzinie 10:20.