Rozpoczynamy nowy okres pogodowy. Prognoza na Sylwestra i Nowy Rok

Kończy się powoli rok 2015. Przyniósł on nam niemało anomalii i atrakcji pogodowych. Tegoroczny grudzień też oczywiście musiał zapisać się w historii jako wyjątkowy, szkoda tylko że po tej cieplejszej stronie. Jednak tuż przed końcem starego roku czekają nas niemałe zmiany w pogodzie. Już teraz nad Starym Kontynentem rozbudowuje się potężny antycyklon który swoim zasięgiem obejmie prawie cały kontynent, skutecznie zatrzymując daleko nad Islandią głębokie niże. sprowadzi on do Polski najpierw powietrze pochodzenia arktycznego, a później kontynentalnego.  Niestety taki układ ciśnienia nie przyniesie nam na razie większych opadów śniegu. Oczywiście takowe opady mogą się zdarzać ale będą słabe i przelotne. Na większy śnieg musimy trochę poczekać.
Poniedziałek będzie pierwszym i ostatnim tak ciepłym dniem w tym tygodniu. W ten dzień prognozujemy od 5 do 10 stopni, jednak temperatura ta prognozowana jest na godzinę ok 11-12, później z każdą chwilą będzie chłodniej. We wtorek już w najcieplejszym momencie dnia około 0 na wschodzie do 4 na zachodzie, a od środy już całodobowy mróz. Przez trzy dni dominować ma pogodna aura, a słaby śnieg może przelotnie poprószyć na wschód od linii Wisły.
W Sylwestra większych zmian nie będzie dzień będzie pogodny lecz zimny z mrozem w całym kraju. Jedynie przy zachodniej granicy może być około 0. UWAGA Noc Sylwestrowa bardzo zimna od -5 stopni na zachodzie przez -10 w centrum i na północy do -15 na wschodzie i -20 stopni w górach. Jeśli chodzi o opady to te mogą się zdarzyć bardzo symboliczne na wschodzie. Na zachodzie natomiast prognozowana jest strefa opadowa która wkroczy znad Niemiec około 19, ale prawdopodobnie zatrzyma się na linii Koszalin-Poznań- Katowice. W Nowy Rok również zimno, jedynie przy zachodniej granicy lekko na plusie i zanikające opady na zachodzie.
Wszystkim czytelnikom życzymy szampańskiej zabawy sylwestrowej, oraz pełnego niespodzianek roku 2016. Jaki będzie ten nowy rok tego nie wiemy, ale zróbmy wszystko aby był on lepszy niż ten kończący się rok 2015.
Zespół Łowcy Śnieżyc.